Edukacja seksualna nawet dziś jest swego rodzaju tematem tabu. W licznych krajach zachodnich weszła na stałe do szkół, ale również i tam spotyka się z głośną krytyką i sprzeciwem osób będących zdania, że niszczy ona psychikę młodych ludzi i bardzo negatywnie wpływa na ich rozwój. Skoro w XXI wieku wywołuje ona tak liczne kontrowersje, to z łatwością można sobie wyobrazić, jak postrzegano ją kilka dekad temu. W państwie takim jak PRL takie zagadnienia były praktycznie nie do ruszenia. A jednak, pojawiła się osoba która zdołała zrobić w tej kwestii naprawdę dużo. Była nią Michalina Wisłocka, zagorzała propagatorka edukacji seksualnej w Polsce Ludowej. Film „Sztuka Kochania” został poświęcony właśnie tej niezwykle ważnej postaci.

W rolę Michaliny Wisłockiej wcieliła się Magdalena Boczarska. Film bardzo ciekawie przedstawia życie głównej bohaterki, będąc także obrazem czasów, w których żyła. Nie brakuje w nim zabawnych czy wzruszających momentów, ale daje również jasno do zrozumienia, że Wisłocka musiała radzić sobie w swojej działalności z wieloma przeciwnościami. Film Marii Sadowskiej jak najbardziej zasługuje na uwagę. Niezależnie od tego, jakie jest nasze podejście do edukacji seksualnej – trzeba oddać honor Wisłockiej choćby tylko za odwagę i upór w dążeniu do celu.

http://www.mentorkiz.pl/wp-content/uploads/2017/02/popcorn-1085072_1280-300x225.jpghttp://www.mentorkiz.pl/wp-content/uploads/2017/02/popcorn-1085072_1280-300x225-150x150.jpgFlowRozrywkaEdukacja seksualna nawet dziś jest swego rodzaju tematem tabu. W licznych krajach zachodnich weszła na stałe do szkół, ale również i tam spotyka się z głośną krytyką i sprzeciwem osób będących zdania, że niszczy ona psychikę młodych ludzi i bardzo negatywnie wpływa na ich rozwój. Skoro w XXI wieku...Istotne rzeczy dotyczące Nas wszystkich każdego dnia