Wokół nas Najczęściej jest wiele osób, które w jakiś sposób są nam bliskie. Przy części spośród nich czujemy się wspaniale i z chęcią z nimi się spotykamy, lecz są też takie osoby, które po prostu nas przytłaczają. Są wiecznie nieusatysfakcjonowani, wypominają nam błędy i podkopują naszą pewność siebie pod pozorem dbania o nasze dobro. Te osoby to tak zwane wampiry energetyczne, które czerpią energię z uprzykrzania nam życia.

Recz jasna nie jest to pozytywna sytuacja, dlatego gdy tylko zauważymy, że jakiś człowiek oddziałuje na nas w ten sposób, trzeba się od niego odciąć. Zerwanie albo stronienie od kontaktów z takim znajomą osobą, jest w takim przypadku najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Co jednak, jeśli osoba będąca wampirem energetycznym jest dla nas kimś bliskim? Gdy jest to jeden z naszych rodziców, mąż albo żona, czy bardzo bliski przyjaciel? Wówczas zostaje nam praca nad tym, aby nie dać się wciągać w gierki prowadzone przez taką osobę. Powinniśmy poćwiczyć własną asertywność i starać się poprawić poczucie własnej wartości. Dzięki temu, osoba próbująca nas przygnębiać i wskazać na nasze niedociągnięcia, nie będzie w stanie tego zrobić. Jeśli nie mamy ochoty wysłuchiwać jej krytycznych uwag, które nie mają końca, wyraźmy to wprost!

http://www.mentorkiz.pl/wp-content/uploads/2017/12/vampire-2115396_640.jpghttp://www.mentorkiz.pl/wp-content/uploads/2017/12/vampire-2115396_640-150x150.jpgFlowOd siebieWokół nas Najczęściej jest wiele osób, które w jakiś sposób są nam bliskie. Przy części spośród nich czujemy się wspaniale i z chęcią z nimi się spotykamy, lecz są też takie osoby, które po prostu nas przytłaczają. Są wiecznie nieusatysfakcjonowani, wypominają nam błędy i podkopują naszą pewność siebie pod...Istotne rzeczy dotyczące Nas wszystkich każdego dnia