Kiedy jest niezbędne osuszanie budynków?

Zbyt wysoki poziom wilgoci w domu wpływa niekorzystnie na całą jego konstrukcję oraz oczywiście na zdrowie i życie jego mieszkańców. Najczęściej przyczyną jest nieprawidłowe wykonanie izolacji fundamentów lub ścian, na szczęście istnieje możliwość rozwiązania tego problemu i skorzystania z profesjonalnych usług w zakresie osuszania budynków. Firmą godną polecenia, która w sposób profesjonalny zajmie się takimi usługami jest Suez działająca na rynku od ponad dekady.

Kiedy jest niezbędne osuszanie budynków?

Kiedy niezbędne jest osuszanie budynków?

Sam proces osuszania budynków jest bardzo złożony, do każdego z etapów niezbędne jest doświadczenie, przeprowadzenie stosownych badań oraz znajomości i stosowania najbardziej nowoczesnych technologii. osuszanie budynków jest konieczne, gdyż odpowiada za to zazwyczaj nieprawidłowa izolacja lub jej całkowity brak, co jest często spotykane zwłaszcza w przypadku starych budynków. W obu sytuacjach niezbędne jest przeprowadzenie działań mających na celu rozwiązanie problemu i zastosowanie najlepszej z możliwych technologii. W pierwszej kolejności wymagane jest przeprowadzenie izolacji wtórnej, zarówno poziomej, jak i pionowej. Firma Suez charakteryzuje się profesjonalizmem w swojej działalności, dlatego każdorazowo kontaktuje się z ekspertem diagnozującym problem. Dopiero wówczas możliwe jest dopasowanie materiałów oraz technologii, dzięki którym możliwe jest osuszanie budynków. W przypadku błędnej diagnozy, może dojść do pogorszenia się pierwotnego stanu, a nawet jeżeli uzyska się efekt, prawdopodobnie utrzyma się on znacznie krócej, niż powinien.

Przyczyny zawilgocenia wnętrz

Za zgromadzeniem się nadmiaru wilgoci w domu często stoi brak wentylacji poszczególnych pomieszczeń, lub jej nieprawidłowe wykonanie. Współczesne budownictwo zakłada montaż szczelnych okien i drzwi zewnętrznych, którymi nie przedostaje się powietrze. Dlatego niezbędne jest zorganizowanie najlepszej wentylacji, by odprowadzać nadmiar gromadzonej w pomieszczeniach wilgoci. Największa jej ilość powstaje w kuchniach, łazienkach oraz niewielkich sypialniach, ogólnie rzecz biorąc w miejscach, w których samo osuszanie ścian okazuje się niewystarczające. Najbardziej narażone są stare budynki, często pozbawione izolacji przeciw gromadzeniu się wilgoci lub jej nienależyte wykonanie. W przypadku długotrwałych opadów deszczu, wody gruntowe są cały czas podnoszone, dlatego odzwierciedla się to również wilgocią wewnątrz budynku. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie osuszania budynku, co przynosi rezultaty na dość długi czas, jednocześnie chroni budynek przez niszczącym wpływem wilgoci. Często pojawiającym się problemem jest również niewłaściwa izolacja ścian zewnętrznych, przez co w środku dochodzi do wychłodzenia. Zgromadzona para wodna skrapla się wtedy i na ścianach pojawia się wilgoć, z pomocą najczęściej przychodzi osuszanie budynków. Jest to również skuteczny zabieg w przypadku zalania budynku, na przykład piwnicy, może doprowadzić to do wielu zniszczeń. Do osuszania budynków wykorzystuje się wówczas profesjonalny sprzęt, mogący zniwelować powstałe szkody i zabezpieczyć dom.