Monitorowanie jakości powietrza dzięki aplikacji

Jesień i zima to pory roku, podczas których powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Wspomina się o tym w każdej prognozie pogody, podczas której oczom widzów ukazuje się mapa z kilkoma kolorami. Zielony oznacza czyste powietrze, natomiast kolory żółty i czerwony wskazuje na wysokie stężenie szkodliwych substancji w atmosferze. Odpowiedzialne za to są między innymi piece starszej generacji, w których właściciele posesji spalają niewłaściwe materiały. Dlatego właśnie od dłuższego czasu prowadzone są kampanie, które mają na celu promowanie wymianę tradycyjnych pieców na pro-ekologiczne.

Monitorowanie jakości powietrza dzięki aplikacji

Aplikacja jakości powietrza

Jakość powietrza, które wdycha się każdego dnia powinna być dla wszystkich priorytetem. Chodzi przecież o dobro całego społeczeństwa, które chce jak najdłużej pozostać w zdrowiu. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem wpływa negatywnie na wszystkie organy, mogą pojawiać się duszności, alergie i wiele innych przypadłości. Ze względu na to powstała aplikacja jakości powietrza, która stanowi skuteczną metodę na rezygnację z przebywania na zewnątrz, gdy stężenie pyłów i innych szkodliwych substancji jest zbyt wysoka. Aplikację można pobrać za darmo, na każde urządzenie mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android – zadziała w obu przypadkach. Wówczas użytkownik otrzymuje dostęp do mapy Airly, dzięki której wiadomo, w jakich rejonach powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które może być wyznacznikiem najlepszego czasu do wyjścia na spacer z dziećmi, czy rodzinny wyjazd za miasto. Aplikacja do sprawdzania jakości powietrza zyskuje coraz większą popularność, co jest jak najbardziej uzasadnione. To nie tylko wiele rzetelnych informacji w jednym miejscu, ale również zestawienia liczbowe, które w sposób przejrzysty obrazują powagę obecnej sytuacji.

Skąd aplikacja jakości powietrza pobiera dane?

Dane, które są w czasie rzeczywistym ukazywane na mapie Airly pochodzą z rozmieszczonych w różnych lokalizacjach czujników. Zbierają one niezbędne dane, które następnie są przekazywane do wszystkich użytkowników aplikacji i ostrzegają przed fatalną jakością powietrza w danym momencie dnia. Poza działalnością człowieka, która prowadzi do takich sytuacji, powodem powtarzającego się zagrożenia jest niesprzyjająca pogoda w okresie jesienno-zimowym. Rezygnuje się wówczas ze spacerów, na rzecz samochodów, czy środków komunikacji miejskiej. W ten sposób zatruwa się powietrze spalinami, a do tego wszystkiego dołącza dym z kominów, gdyż każdy dom musi zostać ogrzany. Przez brak wiatru wszystkie szkodliwe substancje nie przemieszczają się, w wyniku czego powstaje zabójczy dla układu oddechowego smog. Warto zatem mieć świadomość, że wiele zależy od ludzi, którzy nierzadko podchodzą do sprawy z ignorancją. Tymczasem jest to bardzo poważny problem, który obejmuje wiele krajów na całym świecie. Obowiązkiem każdego jest zadbać o środowisko naturalne, ale rozpoczynając działania na tak zwanym własnym podwórku. Pobranie aplikacji jakości powietrza powinna być punktem wyjścia do zmiany myślenia w tym zakresie.